Prognoza pogody

Pogoda
Lisia Góra ››

°C °C

Aktualności

2013-01-23
Stało się to już niemalże tradycją, iż każdy wyjazd Grupy Kolędniczej "Śmignianie" do Lipnicy Murowanej na Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych, czy też do Bukowiny Tatrzańskiej na Karnawał Góralski kończy się dla tej grupy przywiezieniem miejsca na przysłowiowym pudle.
Tak się stało i teraz, kiedy to grupa kolędnicza działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie z wyjazdu na XXXI Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” przywiozła I lokatę z zaznaczeniem jury, iż jest to pierwsza lokata z dużym plusem – gdyż występ ten zasługuje na wyższą nagrodę niż pierwsze miejsce - ale takiej niestety nie ma.
Kolejne korony zawarte w tytule to nagrody specjalne dla dwóch aktorów z tejże grupy. Pierwsza przypadła dyrektorowi GOK - Edwardowi Kędzierskiemu, który wcielił się w rolę „Marszałka” a druga dla odtwórcy roli „Żyda”, który w osobie Andrzeja Matacza zdobył już nie po raz pierwszy uznanie komisji sędziowskiej i nagrodę specjalną.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż główne trofeum z Lipnicy zostało zdobyte przez grupę ze Śmigna po raz 12, co stawia tę grupę na piedestale z pośród innych grup działających na ziemi tarnowskiej i co również jest godne uwagi jest to grupa jedna z najdłużej działających.
Nie obyłoby się to bez zaangażowania dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, który, mimo iż nie zawsze jest doceniany – to jednak robi swoje i robi to dobrze, a bez którego Grupa Kolędnicza „Śmignianie”  będąca „sztandarowym towarem eksportowym” Naszej Gminy – nie miała by prawa bytu.
Wyjazd do Lipnicy udowodnił, iż Nasza grupa kolędnicza osiągnęła już bardzo wysoki poziom i z pewnością wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej na Karnawał Góralski, – do którego przepustkę dało Jej zwycięstwo w grodzie świętego Szymona  – będzie powodem do świętowania kolejnego sukcesu popartego jeszcze jedną „Spinką Góralską” do kolekcji.
 
Tekst/ foto
Tomasz Łakoma

 

 


« powrót
Archiwum:         
B I P
Wybory Prezydenckie 2015
epuap
Wybory do Izb Rolniczych 2015
SIP
System Gospodarowania Odpadami
Zbiórka azbestu
Wirtualny Spacer po Gminie Lisia Góra
Folder promocyjny
Lokalna Grupa Działania
Klub Parafii Lisia Góra
RDP
PGNIG
Zarząd Gminny OSP RP
Boisko "Olik"
Nabór do NSR
Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin
Szukaj

Urząd Gminy 33-140 Lisia Góra ul. 1 Maja 7 tel. 14 678-46-78 , fax 678-42-49
CMS Tractable by Marketing Studio