Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Dobra postawa drużyn z Gminy Lisia Góra

Po wygranej 4:2 na wyjeździe z Rzuchową w ubiegłej kolejce, tym razem KS Nowa Jastrząbka-Żukowice podejmował na własnym stadionie zespół z Zalipia. Drużyna z Nowej Jastrząbki wygrała 3:2 po bramkach pozyskanego w tym sezonie z Iskry Tarnów Krystiana Dumary i dwóch trafieniach Filipa Kuty. Po dziewięciu kolejkach drużyna trenera Górskiego zgromadziła siedemnaście punktów i plasuje się w ścisłej czołówce tabeli. Grająca po dłuższej przerwie na własnym boisku Zorza Zaczarnie podejmowała beniaminka z Rudki. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w 54 minucie goście uzyskali prowadzenie, na szczęście dla miejscowych już w 65 minucie Tomasz Nytko doprowadził do remisu. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i pełna poświęcenia z obydwu stron, a drużyna  gospodarzy nie ustawała w dążeniu do strzelenia zwycięskiej bramki. Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne gości głową celnie piłkę uderzył kapitan miejscowych Rafał Zegar, i gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów i zachowania pozycji lidera tarnowskiej Klasy A. Natomiast w rozgrywkach żabieńskiej Klasy A, grająca na własnym boisku drużyna FC Pawęzów pewnie wygrała z Avą Grądy 3:0, po bramkach Kamila Chrząszczyka i braci Oleksy.  Lider Klasy B  Orzeł Lisia Góra po wygranych derbach z US Śmigno 3:2, podtrzymał zwycięską passę i wygrał na wyjeździe w Ryglicach 4:0. Prowadzenie dla przyjezdnych już w 9 minucie uzyskał Jakub Sikorski, a na 2:0 wynik podwyższył najlepszy strzelec ligi Wojciech Taraszka. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jakub Małecki, który popisał się dwoma trafieniami dla swojej drużyny. Drużyna z Lisiej Góry ma na swoim koncie 21 punktów, i prowadzi w tabeli bez straty punktu. W poniedziałkowe popołudnie w Nowej Jastrząbce odbyło się spotkanie lidera III Ligi Okręgowej Młodzika czyli drużyny gospodarzy z Wisłą Szczucin. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji i ładnych bramek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Po meczu w budynku klubowym miała miejsce miła uroczystość. Zawodnicy, trenerzy, działacze oraz rodzice świętowali awans drużyny Młodzików do II Ligi Okręgowej. Były gratulacje, prezenty coś na słodko oraz pizza dla wszystkich zawodników i gości. Koordynator Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze Artur Główczyk w imieniu Wójta Gminy Lisia Góra Arkadiusza Mikuły przekazał zawodnikom, trenerom i działaczom KS Nowa Jastrzabka-Żukowice gratulacje oraz piłki meczowe dla drużyny Młodzików. Wieczorek natomiast na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze odbył się spotkanie w II Lidze Okręgowej Juniora gdzie Zorza Zaczarnie podejmowała drużynę z Pawęzowa. Mecz od początku był bardzo zacięty i prowadzony w niezłym tempie. Przy prowadzeniu Zorzy 2:0, sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny po niepotrzebnym  faulu zawodnika z Pawęzowa. Mocne uderzenie z rzutu karnego świetnie odczytał bramkarz gości i pewnie obronił strzał zawodnika Zorzy. Po przerwie zawodnicy Zorzy podkreślili swoją przewagę zdobywając kolejne dwie bramki, na co Pawęzów odpowiedział jednym trafieniem. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 do Zaczarnia, a bardzo dobrą skutecznością popisał się Jakub Burak zdobywca trzech bramek dla gospodarzy spotkania.

Opracował : Artur Główczyk