Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Grad bramek w spotkaniach Lig Niższych

Informacje piłkarskie

Miniony weekend przyniósł dużą ilość bramek i emocji w meczach z udziałem naszych drużyn. Grający u siebie KS Nowa Jastrząbka – Żukowice z całą pewnością zapomniał już o porażce w Skrzyszowie i nie dał żadnych szans Wiśle Szczucin gromiąc przyjezdnych aż 8:1. Po zwycięstwie w Pucharze Polski drużyna z Nowej Jastrząbki rozkręca się z meczu na mecz, i z pewnością włączy się do walki o awans. Mnóstwo emocji przeżyli kibice, którzy przybyli na mecz Zorzy Zaczarnie z Olimpią Wojnicz. Z powodu przygotowań do obchodów tegorocznych dożynek, które odbyły się w niedzielę na boisku w Zaczarniu, mecz wyjątkowo rozegrany został na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze. Grająca w tym sezonie w mocno odmłodzonym składzie Zorza podejmowała drużynę z Wojnicza, która w pierwszej kolejce popisała się wysoką skutecznością. Zdobywający pierwsze doświadczenia w lidze seniorskiej zawodnicy Zorzy, po porażce w pierwszym spotkaniu zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Mecz zaczął się obiecująco bo pierwszą bramkę po ładnej akcji zdobyli gospodarze, którzy na początku spotkania posiadali nieznaczną przewagę nad rywalami. Z każdą minutą mecz zaczął się wyrównywać, a bramki zaczęły padać jak na zamówienie. W drugiej połowie po sporych błędach defensywy gospodarzy drużyna przyjezdnych wyszła na prowadzenie 4:3. Jednak w końcówce spotkania młoda drużyna Zorzy mocno wspierana przez doświadczonych kolegów złapała drugi oddech i zakończyła spotkanie zwycięstwem 6:4. Jak widać obiekt przy ulicy Sportowej 16 na razie jest szczęśliwy dla drużyn z Gminy Lisia Góra. Grające na wyjeździe Śmigno zdobyło swoje pierwsze punkty remisując w Radlnej 2:2.

Opracował: Artur Główczyk