Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Runda jesienna zakończona

Informacje piłkarskie

Rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2022/23 w Klasach Niższych Podokręgów Tarnów i Żabno można uznać za zakończone, chociaż przed nami jest jeszcze zaległy mecz derbowy pomiędzy FC Pawęzów i Łukovią Łukowa. Dość nieoczekiwanie zakończyło się spotkanie pomiędzy KS Nowa Jastrząbka-Żukowice i Ikarem Odporyszów. Trzecia drużyna w tabeli Klasy Okręgowej podejmowała na swoim boisku znajdującego się w dolnej części tabeli Ikara, i wszyscy spodziewali się łatwej wygranej drużyny gospodarzy. Ku ogólnemu zdziwieniu goście dwa razy w tym meczu wychodzili na prowadzenie, a bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył dopiero w doliczonym czasie gry Maksymilian Starzyk, i było to jego drugie w tym meczu trafienie. Pomimo kilku pechowo straconych punktów drużyna z Nowej Jastrząbki z pewnością na wiosnę będzie się liczyła w walce o awans. Bardzo dobrze w Klasie A spisuje się zespół Zorzy Zaczarnie, który po ostatnim meczu tej rundy zajmuje drugie miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co lider rozgrywek z Koszyc Wielkich. W ostatnim swoim meczu drużyna Zorzy pokonała na swoim boisku bardzo dobrze w tym sezonie grającą drużynę Dunajca Mikołajowice 2:0, a obie bramki dla gospodarzy zdobył Jakub Płaczek. W Klasie A Podokręgu w Żabnie grająca na wyjeździe w Woli Radłowskiej Łukovia Łukowa pewnie wygrała 4:1, po bramkach: B. Czosnyki, A. Celaka, K. Schaba i T. Szymbary. Natomiast drużyna z Pawęzowa podejmująca na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze drużynę Iskry Dąbrówki Breńskie nieoczekiwanie uległ gościom  aż 5:1, o dwie ostatnie bramki dla gości padły już w doliczonym czasie gry. Lider Klasy B Orzeł Lisia Góra wybrał się na bardzo trudny teren do Sokoła Wałki. Już w 19 minucie drużyna gości objęła prowadzenie po bramce Bartosza Podlasiewicza. Jednak na kolejne bramki kibice musieli poczekać prawie do końcówki meczu, kiedy to najpierw na 2:0 wynik podwyższył kilka minut wcześniej wpuszczony na murawę Jakub Małecki, a wynik w 80 minucie ustalił Bartłomiej Sygnator. Tą część rozgrywek Orzeł Lisia Góra kończy jako samotny lider z kilkupunktowa przewagą nad pozostałymi drużynami. Bardzo dobrą końcówkę rundy jesiennej prezentuje drużyna ze Śmigna, która wygrała kolejny mecz. Tym razem w Śmignie gościła drużyna z Białej, która dołączyła do rozgrywek Klasy B po chwilowej przerwie. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie strzelając drużynie przyjezdnych osiem bramek. Strzelcami bramek dla gospodarzy byli: Dawid Pacura, który zdobył cztery bramiki oraz Szymon Marciniec, Kacper Pacura, Mateusz Taraszka i Jakub Kordela. Dobre wyniki naszych drużyn pozwalają nam  z nadzieją oczekiwać na rundę rewanżową.

Opracował: Artur Główczyk